odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Wyszomirski Rafał
Wyszomirski Rafał

Firma: Nexteer Automotive Poland

Stanowisko: Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający

Rafał Wyszomirski (39 lat) jest dyrektorem zarządzającym Nexteer Automotive Poland. Do jego głównych kompetencji należy obecnie zarządzanie jednymi z największych - pod względem zatrudnienia i produkcji - zakładów Nexteer Automotive na świecie, jakimi są placówki w Gliwicach i Tychach.

Posiada tytuł magistra uzyskany na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej oraz tytuł MBA zdobyty w australijskiej Melbourne Business School.

Rafał Wyszomirski swoją karierę zawodową rozpoczynał w międzynarodowym koncernie chemicznym BASF, gdzie pracował przez pięć lat. Od 2003 r. pracował w australijskim oddziale Delphi, m.in. na stanowisku dyrektora ds. sprzedaży i zakupów w Australii oraz dyrektora działu innowacji i rozwoju na region Azja-Pacyfik.

Od kwietnia 2010 Rafał Wyszomirski pełnił funkcję dyrektora działu HR w Nexteer Automotive Tychy. We wrześniu 2010 został dyrektorem zakładu i prezesem zarządu Nexteer Automotive. Od października 2011 roku pełni także funkcję dyrektora zarządzającego Nexteer Automotive Poland.