odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Wijk Juultje, van der
Wijk Juultje, van der

Firma: Global Head of Trade Finance Services, ING Commercial Banking, The Netherlands

Stanowisko: Managing Director

Od sierpnia 2010, Juultje van der Wijk pełni funkcję Globalnego Dyrektora ds. Usług Finansów Handlowych w ramach Zespołu Zarządczego niedawno ustanowionego działu Usług Transakcyjnych Banku ING. Obecnie realizuje strategię wzrostu w dziale Usług Finansów Handlowych dla klientów Korporacyjnych i Średnich Korporacji oraz klientów instytucyjnych ING z branży Handel & Towary oraz Finanse w ramach globalnej sieci ING.
W roku 1996, Juultje van der Wijk rozpoczęła swoją karierę w MeesPierson, znanego po późniejszej fuzji jako Fortis Bank. Przez 4 lata pracowała w dziale Finansów Handlowo-Towarowych, a następnie przeniosła się do Grupy Energetycznej, gdzie była odpowiedzialna za Finanse Przemysłu Wydobywczego. W roku 2004 przeniosła się do Banku ING, gdzie objęła odpowiedzialność za dział Finansowanie Branży Metalurgicznej oraz Wydobywczej w ramach Finansowania Złożonego, tworząc z niego solidną gałąź działalności spółki.
Juultje posiada dyplom magistra w dziedzinie ekonomii, który uzyskała na Uniwersytecie w Maastricht oraz spędziła dwa lata pracując nad projektami rozwojowymi w ambasadzie Holandii na Kostaryce.