odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Wenzel Boris
Wenzel Boris

Firma: DCT Gdańsk SA

Stanowisko: Dyrektor Generalny

Boris Wenzel został zatrudniony jako Dyrektor Zarządzający DCT Gdańsk przez Macquarie Bank w marcu 2008 r. Od tego czasu DCT rozwinęło się z najmniejszego do największego polskiego terminalu kontenerowego. Do Gdańska zaczęły zawijać statki w ramach pierwszego cyklicznego bezpośredniego połączenia Bałtyku z Azją, które dziś obsługiwane jest przez największe kontenerowce świata. Dzięki temu Gdańsk zyskał potencjał pozwalający mu konkurować z największymi portami europejskimi o miano bramy prowadzącej do Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Przed rozpoczęciem pracy w DCT Gdańsk, Boris Wenzel zatrudniony był przez Group CEO of PSAI.
Kariera Borisa Wenzel w przemyśle transportowym rozpoczęła się w 1999 r., kiedy został zatrudniony przez prywatny fundusz akcyjny w charakterze Prezesa i Starszego Dyrektora Operacyjnego na terminalu Eastern Sea Laem Chabang Terminal Co Ltd (ESCO), wiodącym terminalu kontenerowym w Tajlandii. W latach 2001-2003 Boris Wenzel zasiadał w Zarządzie ESCO.
Zanim Boris Wenzel poświęcił się pracy w przemyśle transportowym, pracował jako przedstawiciel inwestorów w Zarządach kilku firm z szerokiego zakresu sektorów – od tekstylnego do elektronicznego.
Boris Wenzel ukończył Finanse Korporacyjne w Skema Business School. Posługuje się płynnie czterema językami: francuskim, niemieckim, angielskim i hiszpańskim. W stopniu podstawowym włada także tajskim.