odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Wasilewska-Semail Agnieszka
Wasilewska-Semail Agnieszka

Firma: PKO Bank Polski

Stanowisko: Dyrektor Zarządzający Kierujący Pionem Sprzedaży Korporacyjnej

Agnieszka Wasilewska-Semail jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa gospodarczego na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii, gdzie uzyskała tytuł Master of Laws (L.LM).
Pracę w sektorze finansowym rozpoczęła w 1996 roku w Belgii w Bank Brussels Lambert (obecnie ING Bank Belgium), jako Area Manager w Departamencie International Banking, później jako zarządzający komórką European Business Desk. W 2002 roku rozpoczęła pracę w Kredyt Banku SA, gdzie stworzyła oraz zarządzała pionem operacji banku. W tym czasie pełniła także funkcję członka Rady Nadzorczej KIR SA. Przed rozpoczęciem pracy w PKO Banku Polskim w 2007, pełniła funkcje managerskie w obszarze produktów korporacyjnych oraz bankowości transakcyjnej w ING Banku Śląskim oraz Banku Handlowym w Warszawie (Citigroup). W PKO Banku Polski początkowo odpowiadała za stworzenie i zarządzanie Pionem Bankowości Transakcyjnej a od lipca 2011 kieruje Pionem Sprzedaży Korporacyjnej.
Jest członkiem rad nadzorczych spółek Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego (PKO Faktoring SA, PKO Leasing SA, eService SA).