odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Tynel Paweł
Tynel Paweł

Firma: Ernst & Young

Stanowisko: Partner, Dział Doradztwa Podatkowego

Paweł Tynel jest liderem zespołu doradztwa podatkowego Ernst & Young w biurach w Krakowie i Katowicach. Jest on również szefem zespołu wspierającego inwestorów krajowych i zagranicznych w ubieganiu się o pomoc publiczną z funduszy UE oraz ze środków budżetowych. Specjalizuje się w negocjacjach pakietów pomocy publicznej dla największych inwestycji zagranicznych w Polsce. Ma 10-letnie doświadczenie związane z doradztwem przy wykorzystaniu funduszy strukturalnych UE oraz prowadzeniem działalności na terenie specjalnych stref ekonomicznych.

W swojej praktyce prowadził wiele projektów dotyczących procesu wyboru lokalizacji inwestycji uwzględniających – obok zachęt inwestycyjnych – także czynnik dostępu do wykwalifikowanych kadr, koszty pracy, aspekty logistyczne, jak również współpracę z lokalnymi władzami oraz sektorem naukowym.

Paweł Tynel jest autorem szeregu publikacji oraz artykułów na temat pomocy publicznej oraz zachęt inwestycyjnych, włączając w to raport Specjalne Strefy Ekonomiczne po 2020 roku.

Paweł Tynel bierze udział jako prelegent na konferencjach oraz szkoleniach z zakresu pomocy publicznej. Działa też jako komentator wydarzeń dotyczących inwestycji w Polsce (Rzeczpospolita, Puls Biznesu, TVN CNBC, TV Business, TVP Info).

Pracuje w Ernst & Young od 2002 roku. Ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Stypendysta na Uniwersytecie w Nijmegen (Holandia).