odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Szczepański Jarosław J.
Szczepański Jarosław J.

Jest specjalistą w dziedzinie PR korporacyjnego oraz sytuacji kryzysowych. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim historię i dziennikarstwo. Pracował w „Expressie Wieczornym”, „Tygodniku Solidarność” Tadeusza Mazowieckiego, był komentatorem ekonomicznym w prasie, radiu i telewizji. Miał stypendia w Paryżu, jest absolwentem programu „The Antiterrorism Assistance Program – SENIOR CRISIS MANAGEMENT COURSE”, organizowanym przez Amerykański Departament Stanu dla wyższej kadry urzędniczej (Arlington, Virginia IX 1990). Ukończył wiele kursów i szkoleń między innymi na temat restrukturyzacji rejonów pokopalnianych w Belgii, zarządzania i kierowania zespołami ludzkimi.
Negocjował w czasie górniczych strajków w 1980 i 1988 roku, organizował zespół związkowy górniczego Okrągłego Stołu w 1989 roku. Z Jackiem Kuroniem negocjował z górnikami w 1990 roku, współpracował przy projektach restrukturyzacyjnych górnictwa dla ministrów Gospodarki (J. Markowskiego i P. Woźniaka), jest autorem „Raportu nt bezpieczeństwa
i wypadkowości w górnictwie węgla” dla PZU SA (2007), a także książki nt. przekształceń w górnictwie „Górnik Polski. Ludzie z pierwszych stron gazet” (Warszawa, 2005). Razem z Dorotą Warakomską stworzył ponad 250 gospodarczych programów w TVP SA (średnio 2 mln widzów). Autor 1,5-godzinnego filmu o dziesięcioleciu przekształceń polskiej gospodarki dla Know How Foundation na potrzeby krajów postsocjalistycznych, współodpowiedzialny za koordynację procesu zwolnień grupowych w 2001 roku w TVP SA. Doradzał w sprawach kontaktów medialnych marszałkowi Sejmu RP Bronisławowi Komorowskiemu. Posiadacz certyfikatów bezpieczeństwa. 21 marca 2011 r., za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.