odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Silbert Paweł
Silbert  Paweł

Stanowisko: Prezydent Jaworzna

Urodził się w 1962 roku w Kamiennej Górze. Jest ekonomistą, samorządowcem i politykiem. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii o specjalności finanse. Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w zakresie zarządzania funduszami Unii Europejskiej oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie Retoryki.
Jego przygoda z polityką rozpoczęła się w 1998 roku. Był pracownikiem jaworznickiej elektrowni, kiedy otrzymał propozycję kandydowania do Rady Miejskiej z ramienia Akcji Wyborczej „Solidarność”. Poparcie, które otrzymał w wyborach, było najwyższe w okręgu i zdobył mandat radnego. Wkrótce dla swojego ugrupowania, a przede wszystkim dla wielu mieszkańców, stał się naturalnym kandydatem na prezydenta. W 2002 r. – w bezpośrednich wyborach został wybrany na prezydenta Jaworzna, to samo osiągnięcie powtórzył w 2006 roku. W 2010 r. jaworznianie po raz kolejny zaufali Pawłowi Silbertowi i wybrali go na trzecią, kolejną kadencję.
Jest człowiekiem pełnym energii, dociekliwości i ciekawości świata. Jego wielką pasją jest muzyka, zwłaszcza rockowa. W wolnych chwilach grywa na gitarze elektrycznej, posiada też kolekcję tych instrumentów. Interesuje się fotografią, zbiera minerały, z fascynacją podpatruje przyrodę. Najlepiej odpoczywa na łonie natury, we własnym ogrodzie.