odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Shuttleworth Gary
Shuttleworth Gary

Firma: Westinghouse Electric Company

Stanowisko: Director of International Business Development

Dyrektor ds. Rozwoju na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Westinghouse Nuclear Power Plants, zarządzający wszystkimi aspektami wdrożenia w regionie technologii AP1000.

W 1993r. jako stażysta po ukończeniu studiów zaczął pracę w BNFL (British Nuclear Fuels). Objął stanowisko Technologa Chemicznego w pionie Badań i Rozwoju Działu Paliw BNFL w Springfields. Następnie przeniósł się do grupy Analiz Strategicznych, zajmującej się oceną aspektów strategii korporacyjnej i portfela technologicznego BNFL. Następnie zaproponowano mu pracę na stanowisku specjalnego asystenta Dyrektora ds. Badań i Technologii w 1998r. Od 1999 pracował w Uranium Asset Management Ltd (UAM), gdzie odpowiadał za kwestie rozwoju, wdrożenia i realizacji działalności związanej z uranem, zarządzając portfelem o wartości 200 milionów dolarów. W tym czasie Gary Shuttleworth otworzył dział UAM w Szwecji i realizował projekty z zakresu energetyki jądrowej.

W roku 2005 został wybrany do programu szkolenia liderów “Customer 1st” Westinghouse, który ukończył w maju 2007r., po czym przyjął ofertę pracy na stanowisku European Business Development Manager w Nuclear Power Plants. 1 stycznia 2009r. rozpoczął pracę jako Dyrektor ds. Rozwoju na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Westinghouse Nuclear Power Plants.

Gary Shuttleworth ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Manchesterze w Instytucie Nauki i Techniki (UMIST) w 1993r.