odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Pieczonka Andrzej
Pieczonka Andrzej

Stanowisko: I Radca, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju

ur. w Katowicach w 1959 roku, po ukończeniu studiów na Akademii Ekonomicznej w Katowicach (kierunek: handel zagraniczny) w 1984 roku rozpoczął pracę w przedsiębiorstwie "Kopex Katowice" zajmując się realizacją kontraktów na eksport maszyn górniczych m.in. do ChRL i Indii. W latach 1991-1996 attache handlowy w Wydziale Ekonomiczno-Handlowym Amabasady RP w Kuwejcie.
Uczestniczył w promocji i rozwoju stosunków handlowych Polski z Kuwejtem, Arabią Saudyjską i Katarem. Od 1996 roku ponownie w katowickim Kopexie - na stanowisku dyrektora d/s eksportu. Nadzorował pion eksportu firmy m.in. do ChRL.
W 2003 roku objął stanowisko szefa Wydziału Ekonomiczno-Handlowego Konsulatu Generalnego RP w Hongkongu, gdzie m.in. zajmował się promocją współpracy inwestycyjnej tego regionu z Polską. Od 2008 roku kieruje Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju. Uczestniczył w organizacji programu gospodarczego naszego kraju w Wystawie Światowej Expo 2010.
Kierowany przez niego Wydział odpowiedzialny był za przygotowanie części gospodarczej szeregu istotnych wizyt w Szanghaju (wizyta Premiera D. Tuska w 2008 roku, wizyta G. Schetyny w 2010 roku, czy też niedawna wizyta Prezydenta B. Komorowskiego w grudniu 2011 roku).