odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Mosz Tadeusz
Mosz Tadeusz

Stanowisko: Komentator, Telewizja Polska SA, Radio TOK FM

Publicysta ekonomiczny, pasjonat tematyki gospodarczej i psychologii rynków papierów wartościowych, autor ponad 3 tysięcy programów telewizyjnych i radiowych o tematyce społeczno-ekonomicznej, od ponad 20 lat związany z Telewizją Polską SA, członek Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.
Jest pomysłodawcą, autorem i prowadzącym znanych magazynów ekonomiczno-finansowych: "Plus Minus", „Mówisz Mosz” oraz „Kto za to zapłaci?” w TVP.
Prowadzi codzienną audycję EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka w Radiu TOK FM, publikuje też swoje felietony w różnych periodykach.

Był twórcą i autorem takich programów jak „Otwarte studio” czy "Giełda" - codziennego programu nt. rynku papierów wartościowych, współautorem i prowadzącym poranny magazyn "Kawa czy herbata", a także autorem komentarzy ekonomicznych w telewizyjnej "Panoramie". Pisał felietony do miesięcznika Businessman Magazine, tygodnika BusinessWeek i tygodnika Przekrój. W 2011 roku współprowadził głośną telewizyjną debatę pomiędzy Leszkiem Balcerowiczem a Jackiem Rostowskim.

Przez wiele lat był doradcą zarządu i kierownikiem zespołu analityków giełdowych w Gazecie Giełdy PARKIET. W latach 2003-2007 był autorem audycji "Co mnie dziwi" w radiu PIN 102FM.

Tadeusz Mosz jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.
W 2003 roku program "Plus Minus" i jego twórca zostali uhonorowani Medalem Europejskim. W roku 2002 Tadeusz Mosz otrzymał "Ostre pióro" - prestiżową nagrodę BCC. W czasie swojej pracy trzykrotnie był także nagradzany przez Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za koncepcję i realizację programów i widowisk telewizyjnych, w tym za widowisko "Otwarte studio".

Otrzymał nagrodę specjalną im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Akademii Ekonomicznej w Krakowie, był laureatem tytułu „Solidna Firma”, a miesięcznik "Twój Pieniądz" uhonorował go tytułem „DZIENNIKARZ ROKU 2002”. W konkursie „Finansista Roku”, przeprowadzonym przez „Gazetę Finansową” uzyskał tytuł „DZIENNIKARZ GOSPODARCZY ROKU 2004”. W 2004 roku Tadeusz Mosz nominowany był do nagrody Wiktora.
Tadeusz A. Mosz


Publicysta ekonomiczny, pasjonat tematyki gospodarczej i psychologii rynków papierów wartościowych, autor ponad 3 tysięcy programów telewizyjnych i radiowych o tematyce społeczno – ekonomicznej. Jest pomysłodawcą, autorem i prowadzącym znanych magazynów ekonomiczno-finansowych "Plus Minus", „Mówisz Mosz” oraz „Kto za to zapłaci?” w TVP. Prowadzi codzienną audycję EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka w Radiu TOK FM.