odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Mońka Beata
Mońka Beata

Firma: Canal+ Cyfrowy

Stanowisko: Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny CANAL+ Cyfrowy, operatora platformy cyfrowej CYFRA+ i nadawcy telewizyjnych kanałów premium: CANAL+, CANAL+ FILM, CANAL+ SPORT, CANAL+ GOL i CANAL+ WEEKEND oraz kanałów tematycznych: ale kino+, PLANETE+, MiniMini+, teleTOON+ / HYPER+, kuchnia+ i DOMO+.
Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wydział Handlu Zagranicznego oraz Swinburne University of Technology – Business Faculty w Melbourne. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu, marketingu i sprzedaży. Z mediami związana od ponad 18 lat. Zarządzała wieloosobowymi zespołami i kompleksowymi projektami, m.in. w grupie Omnicom, gdzie pełniła funkcję zastępcy dyrektora zarządzającego i członka zarządu, odpowiadając za obsługę klientów oraz działalność operacyjną i rozwój pozostałych spółek Grupy DDB. Później była członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym ds. marketingu i sprzedaży w Axel Springer, a następnie pełniła funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego grupy komunikacyjnej Young&Rubicam Brands z holdingu WPP plasując grupę wśród najlepszych na rynku (dwa razy z rzędu grupa reklamowa roku).
Jest członkiem Europejskiej Rady Doradców przy Pittsburgh University, a także Klubu Polskiej Rady Biznesu i Polskiego Klubu Biznesu; laureatka nagród biznesowych, m.in. konkursu Radia PIN i BRE Banku – Businesswoman 2009. Promuje przedsiębiorczość, innowacyjność i społeczne zaangażowanie reprezentowanych przez siebie podmiotów, prowadząc działania na rzecz fundacji i wspierając pro bono ich rozwój.