odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Młodkowski Roman
Młodkowski Roman

Firma: TVN CNBC

Wielokrotnie nagradzany dziennikarz i doświadczony manager, prowadzący telewizję informacyjną o tematyce biznesowej, TVN CNBC.

Karierę rozpoczął na początku lat 90. Pracował w radiu RMF FM, od 1996 roku prowadził programy informacyjne w Telewizji Wisła w Krakowie. W 1997 rozpoczął prace w TVN. Na początku jako reporter krajowy, później producent informacji zagranicznych. Jest autorem magazynu „Fakty Ludzie Pieniądze” oraz „Firma”. Był współautorem i współprowadzącym weekendowych wydań Faktów TVN. Współtworzył kanał TVN24, w lutym 2001 r. został szefem redakcji biznesowej. Od początku istnienia stacji prowadził programy biznesowe ("Biznes i gospodarka" oraz "Bilans"). Jest twórcą TVN CNBC, dyrektorem i redaktorem naczelnym kanału.

Roman Młodkowski jest laureatem wielu nagród, między innymi trzykrotnie otrzymał nagrodę Ogólnopolskiego Przeglądu Form Dokumentalnych „Bazar” (1999 r. w kategorii "najlepszy magazyn ekonomiczny", 2005 r. - za magazyn "Firma", 2006 r. w kategorii publicystyka). Za program „Fakty Ludzie Pieniądze” otrzymał nagrodę Czytelników Gazety Prawnej 2000,
za cykl magazynów „Bilans” nagrodę w konkursie im. Władysława Grabskiego. Jest laureatem nagród: im. Dariusza Fikusa za rok 2005 w kategorii "twórca mediów", Kisiela 2006 w kategorii "publicysta", Grand Press 2006 w kategorii "dziennikarstwo specjalistyczne", Wektor 2007 przyznanej przez Konfederację Pracodawców Polskich za dziennikarską rzetelność, wiedzę i niestrudzoną popularyzację zasad wolnego rynku oraz ekonomicznego rozsądku oraz nagrody specjalnej BCC - Ostre Pióro 2007.