odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Matusiewicz Adam
Matusiewicz Adam

Stanowisko: Marszałek Województwa Śląskiego

Urodzony 28 stycznia 1973 r. w Katowicach. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach – specjalizacja rachunkowość.

W latach 1996-2000 był menadżerem ds. promocji w Śląskim Związku Gmin i Powiatów w Katowicach. Od 2000 do 2007 roku skarbnik miasta Pszczyna. Od grudnia 2007 r. Adam Matusiewicz sprawował funkcję Wicewojewody Śląskiego. Do jego obowiązków należały m.in. nadzór nad systemem opieki zdrowotnej, gospodarowanie mieniem Skarbu Państwa, opieka społeczna, inwestycje infrastrukturalne w ramach kompetencji wojewody. Sprawował także nadzór nad m.in. kuratorium oświaty, inspekcją transportu drogowego, nadzorem budowlanym i konserwatorem zabytków. Był także odpowiedzialny za kontakty urzędu wojewody ze społecznością Podbeskidzia. Angażował się w rozwiązywanie istotnych problemów dla regionu np. wspomagał uruchomienie na nowo od 2008 r. wyciągów narciarskich w Szczyrku, w ubiegłym roku uczestniczył czynnie w akcji likwidacji skutków trąby powietrznej.

Adam Matusiewicz jest członkiem Platformy Obywatelskiej od początku jej istnienia. Członek katowickich struktur partii, od 2007 roku przewodniczący PO w Katowicach oraz zastępca sekretarza regionu.

W swojej karierze edukacyjnej ukończył liczne kursy i szkolenia zawodowe, m.in. egzamin na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej w zakresie pozyskiwania środków z funduszy Unii Europejskiej.

Adam Matusiewicz jest żonaty. Ojciec dwójki dzieci – Oli oraz Jasia. Miłośnik historii i piłki nożnej. Zaliczył jeden sezon gry w „B-klasie”, w amatorskiej drużynie „Guller” Katowice. Jako kibic związany z GKS-em Katowice. W sezonie zimowym uprawia narciarstwo.

Adam Matusiewicz uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Śląskiego IV kadencji w okręgu nr 2, z listy Platformy Obywatelskiej. Zdobył 22 413 głosów.