odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Makomaski Konrad
Makomaski Konrad

Firma: Impact Clean Power Technology SA

Stanowisko: Prezes Zarządu

Konrad Makomaski jest absolwentem wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz międzynarodowej szkoły biznesu i zarządzania INSEAD we Francji.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, USA, Francji, Niemczech i innych krajach, pracując początkowo w dziedzinie automatyki przemysłowej (Huta Katowice, Usinor Dunkerque, Vesuvius USA) a następnie informatyce zarządczej.
Przez ponad 10 lat pracował w firmie Oracle Corporation w USA, Francji i Polsce. Pod koniec lat 90 kierował polskim oddziałem firmy Informix zdobywając wiele korporacyjnych wyróżnień za osiągane wyniki.
W latach 2001-2004 zbudował i kierował największym w Polsce rynkiem handlu elektronicznego B2B, firmą Otwarty Rynek Elektroniczny SA – Marketplanet.
W uznaniu zasług został jednym z pierwszych laureatów nagrody im. Marka Cara za działalność na rzecz informatyzacji administracji publicznej.


Konrad Makomaski jest ekspertem i długoletnim członkiem Rady Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz rzeczoznawcą PTI i pierwszym Przewodniczącym Polskiej Platformy Technologii Informatycznych. Jest również jednym z założycieli Polskiej Platformy Technologicznej Transportu Ekologicznego – PPTTE.

W ostatnich kilku latach Konrad Makomaski zaangażował się w projektowanie i produkcję samochodów o napędzie elektrycznym oraz systemów bateryjnych dużych mocy. Pełnił funkcję Dyrektora ds. Rozwoju w firmie Impact Automotive Technologies z Pruszkowa – pierwszego w Polsce producenta seryjnego samochodu elektrycznego Re-Volt, a następnie kierował firmą Clean Power Technical Solutions, zajmującą się sprzedażą i koordynacja projektów związanych z rynkiem e-Mobility. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu w firmie Impact Clean Power Technology S.A. – czołowego europejskiego przedsiębiorstwa zajmującego się projektowaniem i budową nowoczesnych systemów bateryjnych i napędowych wielkich mocy, współpracującego z Citroen-PSA, Swatch Group, Smith Electric Vehicles, Cummins i innymi międzynarodowymi firmami.