odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Liszka Henryk J.
Liszka Henryk J.

Firma: Hochtief Polska

Stanowisko: Prezes Zarządu

Henryk Liszka jest obywatelem brytyjskim pochodzenia polskiego. Posiada bogate doświadczenia w branży budowlanej, w znacznej części zdobyte podczas pracy na terenie Polski i innych krajów Europy Środkowej.

W styczniu 2003 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu HOCHTIEF Polska. Jest członkiem Instytutu Institution of Civil Engineers.

Przed przejściem do HOCHTIEF Polska, od 1990 r. Henryk Liszka pracował w Bovis International, firmie zarządzającej projektami budowlanymi.

W 1995 roku uzyskał awans na stanowisko dyrektora i był odpowiedzialny zarówno za działalność operacyjną firmy, jak i jej rozwój. Zarządzał między innymi takimi projektami jak budowa fabryki szkła firmy Pilkington Sandoglass, Galeria Mokotów, Warsaw Trade Tower czy Warsaw Business Park.

Od stycznia 1998 roku, jako dyrektor regionalny na Wschodnią Europę, był odpowiedzialny za zarządzanie działalnością firmy w WNP, Rosji, Rumunii i Bułgarii.

Wcześniej, w latach 1987-1990, pracował w Wielkiej Brytanii, na stanowisku kierownika projektów w firmie Wimpey Construction Management, był głównie zaangażowany w realizację projektów wysokościowców w londyńskim kompleksie biurowym Canary Wharf.

W latach 1977-1987 jako inżynier/menadżer projektów w British Airports Authority, był odpowiedzialny m.in. za prace nad budową Terminalu 4 lotniska Heathrow.

W latach 1994-1998 był prezesem warszawskiego oddziału Institution of Civil Engineers (Instytutu Inżynierów Lądowych). Wygłasza wykłady w wielu krajach w Europie i na świecie na temat realizacji i zarządzania projektami budowlanymi oraz organizacji ich logistycznej obsługi.

Ukończył inżynierię lądową na Uniwersytecie w Leeds, gdzie specjalizował się w zarządzaniu, planowaniu i projektowaniu przedsięwzięć, wraz z kontrolą handlową i budżetową.

Henryk Liszka jest żonaty, ma troje dzieci. Do jego hobby należą tenis, rugby, piłka nożna, ponadto jest miłośnikiem dobrej kuchni i wina.