odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Leszczyński Grzegorz
Leszczyński Grzegorz

Firma: DM IDMSA

Stanowisko: Prezes Zarządu

Grzegorz Leszczyński jest prezesem zarządu i jednym z głównych akcjonariuszy DM IDMSA. Posiada licencję maklera giełdowego nr 299.
Ukończył studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie przez dwa lata prowadził zajęcia dydaktyczne w Katedrze Rynków Kapitałowych. W latach 1993-94 zarządzał Domem Maklerskim Instalexport SA, pracował także w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych na stanowisku Asystenta Koordynatora Programu Powszechnej Prywatyzacji.
W kolejnych latach pełnił funkcję prezesa zarządu m.in. DM Certus Sp. z o.o. oraz DI Bank Współpracy Europejskiej S.A., pracował także w Optimus Pro Sp. z o.o. jako Dyrektor ds. Inwestycji oraz w Krakowskim Domu Maklerskim s.c. (obecnie DM IDMSA) jako dyrektor generalny. W 1998 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu tej firmy. W 2005 roku wprowadził DM IDMSA – jako pierwszy dom maklerski – na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Został jednym z finalistów konkursu Przedsiębiorca Roku organizowanego przez firmę doradczą Ernst & Young.