odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Kuszewski Piotr
Kuszewski  Piotr

Firma: Bank Gospodarstwa Krajowego

Stanowisko: Dyrektor Banku

Piotr Kuszewski jest dyrektorem banku nadzorującym Pion Inwestycji Infrastrukturalnych w Banku Gospodarstwa Krajowego. Oprócz swojej roli w Banku Piotr Kuszewski jest również adiunktem w Katedrze Bankowości w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH oraz członkiem Rady Nadzorczej Money Makers SA.
Piotr Kuszewski jest menedżerem z bogatym doświadczeniem w obszarach finansów, ryzyka i inwestycji. W latach 2007-2010 był wiceprezesem i CFO PZU Życie SA. Odpowiadał za obszar finansów, zarządzanie ryzykiem finansowym i ubezpieczeniowym. Jako członek zarządu nadzorował również obszar administracji i logistyki w PZU Życie oraz rozwój produktów ubezpieczeniowych. Piotr Kuszewski w Grupie PZU był również członkiem Rady Nadzorczej PZU Asset Management SA oraz Rad Nadzorczych PZU Lietuva i PZU Lietuva Gyvybes Draudimas – spółek Grupy PZU na Litwie. Z ramienia PZU Życie w latach 2007-2010 był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Krakowskiej Fabryki Armatur – Armatura SA. W latach 2006-2007 pełnił funkcję dyrektora koordynatora w zespole doradców Zarządu PZU SA.
W latach 2001-2006 doktorant na Wydziale Ekonomii Northwestern University (Chicago, USA), a wcześniej asystent w Szkole Głównej Handlowej. Doktor nauk ekonomicznych oraz absolwent Northwestern University i SGH.