odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Koczy Bogdan
Koczy Bogdan

Firma: Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. J. Daaba w Piekarach Śląskich

Stanowisko: Dyrektor

Bogdan Koczy (ur. 01.05.1951 r. w Chorzowie) – dr n.med, specjalista ortopeda-traumatolog z 37-letnim stażem zawodowym, od 1983 r. Ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Męskiego, a od 1998 r. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. J.Daaba w Piekarach Śląskich.
Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w piśmiennictwie krajowym i zagranicznym. Był prezesem śląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, a także członkiem jego Zarządu Głównego. Od 2010 r. pełni funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Jest laureatem m.in. „Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji w kategorii menedżer, lider społeczno-gospodarczy” przyznanego w 2006 r. oraz tytułu „Menedżera Rynku Zdrowia w kategorii placówek publicznych” przyznanego w 2011 r. Ponadto został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Odznaką Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.
Pod jego kierownictwem szpital od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach szpitali i oddziałów urazowo-ortopedycznych, organizowanych przez prestiżowe wydawnictwa m.in. „Wprost”, „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolita”.