odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Kieca Mieczysław
Kieca Mieczysław

Stanowisko: Prezydent Wodzisławia Śląskiego

Mieczysław Kieca (urodzony w 1979 w Bielsku-Białej) – samorządowiec, od 2006 prezydent Wodzisławia Śląskiego. Gdy wygrał wybory, miał 27 lat. Był wówczas najmłodszym urzędującym prezydentem miasta. W 2010 roku uzyskał reelekcję.
Studiował w Bielskiej Wyższej Szkole im. Jana Tyszkiewicza, następnie odbył studia magisterskie na Politechnice Częstochowskiej. Ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.
Od kilku lat stara się skutecznie realizować zadania miasta zgodnie z przyjętą i konsekwentnie wdrażaną strategią rozwoju. Jego celem jest osiągnięcie zrównoważonego i stabilnego rozwoju miasta. Prezydentura Mieczysława Kiecy to czas, w którym dominuje polityka proinwestycyjna. Realizacja wartościowych projektów umożliwiona została w sporej mierze przez pozyskane fundusze unijne.
Efekty prowadzonych przez niego działań zostały docenione przez inwestorów. Ścisła współpraca z przedstawicielami sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz konsekwentnie realizowana polityka gospodarowania nieruchomościami pozwoliła zintegrować przedsiębiorców i tym samym utworzyć prężnie rozwijającą się strefę usługowo-przemysłową. Dzięki dobrej współpracy udało się również zaktywizować lokalnych kupców, którzy zrzeszyli się pod szyldem akcji "Wodzisław Śląski. Tu kupuj".
Od lutego 2007 roku Mieczysław Kieca pełni obowiązki przewodniczącego Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji skutecznie prowadząc do realizacji programu budowy infrastruktury kanalizacyjnej, mającego na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie czterech gmin współuczestniczących w związku.
W ostatnich latach otrzymał nagrody: „Johnnie Walker Keep Walking” w kategorii „Polityka – osobowość roku 2007”, „Srebrny Promotor Orłów Agrobiznesu” oraz „Filar Gospodarki Śląskiej”.