odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Kalecińska Jolanta
Kalecińska Jolanta

Firma: White & Case W. Daniłowicz, W. Jurcewicz i Wspólnicy – Kancelaria Prawna sp.k.

Stanowisko: Partner

Mec. Jolanta Kalecińska jest partnerem w kancelarii White & Case W. Daniłowicz, W. Jurcewicz i Wspólnicy – Kancelaria Prawna sp.k. W swojej praktyce koncentruje się na rynku nieruchomości.
Mec. Kalecińska przeprowadziła wiele transakcji dotyczących nabywania nieruchomości, komercjalizacji i sprzedaży gotowych inwestycji, takich jak centra handlowe, hipermarkety, centra wystawowe, biurowce i apartamentowce. Mec. Jolanta Kalecińska świadczy usługi między innymi na rzecz funduszy inwestycyjnych i instytucji finansowych oraz instytucji publicznych.
Poza transakcjami, stale współpracuje z deweloperami, inwestorami, firmami budowlanymi, architektami i innymi uczestnikami procesu inwestycyjnego. Przygotowuje i negocjuje umowy, a także reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych związanych z uzyskaniem odpowiednich decyzji administracyjnych. Reprezentuje również klientów w związku z procesami sądowymi dotyczącymi nieruchomości oraz postępowaniami arbitrażowymi.
Mec. Kalecińska jest autorką wielu publikacji na tematy związane z rynkiem nieruchomości, które ukazywały się na łamach gazet takich jak Rzeczpospolita czy Gazeta Bankowa. Ponadto wielokrotnie wypowiadała się na tematy związane z nieruchomościami lub sporami sądowymi podczas konferencji organizowanych m.in. przez Informedia Polska, Eurobuild, Roadshow oraz Francuską Izbę Handlową w Polsce.
Najnowszy raport Chambers Europe 2011 wymienia mec. Kalecińską wśród najlepszych specjalistów w dziedzinie Real Estate.