odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Jędrzejewski Krzysztof
Jędrzejewski  Krzysztof

Firma: Kopex SA

Stanowisko: Prezes Zarządu

Prezes zarządu i główny akcjonariusz Kopex SA. Posiada 59,06 proc. akcji spółki. Krzysztof wraz ze swym bratem na przełomie 2001 i 2002 r. przejęli udziały w Zabrzańskich Zakładach Mechanicznych, które w 2007 r. połączyły się z giełdowym Kopeksem, tworząc grupę kapitałową skupiającą ok. 50 firm.
Karierę zawodową zaczynał jednak w zupełnie innej branży – w 1991 r. w Centrum Ogrodniczym „Iglak”. Jest bowiem absolwentem Wydziału Ogrodniczego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. W 1994 r. został współwłaścicielem i członkiem zarządu Floraland Distribution sp. z o.o. W grudniu 2001 r. związał się z ZZM SA – był przewodniczącym rady nadzorczej spółki do sierpnia 2004 r., kiedy to został członkiem jej zarządu. Następnie objął stanowisko wiceprezesa Kopeksu. Zasiadał również w radach nadzorczych firm: Tagor SA, Ryfama SA, Wamag SA, Kopex-PBSz SA oraz Kopex-Famago sp. z o.o. 16 stycznia 2012 roku Rada Nadzorcza Kopeksu powołała Krzysztofa Jędrzejewskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki. Oprócz akcji Grupy Kopex posiada on także 20,13 proc. udziałów w spółce Mostostal Zabrze Holding SA.
Urodził się w 1967 roku. Interesuje się fotografią oraz zbiera wspomnienia. Zdjęcia, a także zapiski na małych kartkach zamyka w butelkach, spisuje śmieszne powiedzonka swoich dzieci. Ma spis wszystkich książek, które przeczytał od 1982 r. Zbiera bilety oraz ulotki z miejsc, które odwiedził. Nie przepada za dużymi miastami, woli małe, malownicze miejscowości, bez industrialnego zgiełku. Dolny Śląsk jest jego ulubionym miejscem wypoczynku.