odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Jażdżyński Tomasz
Jażdżyński Tomasz

Firma: GG Network SA

Stanowisko: Prezes Zarządu

Tomasz Jażdżyński (40) jest absolwentem Informatyki (1995) oraz Zarządzania i Marketingu (1998) na AGH w Krakowie.
Był jednym z założycieli, powstałej w roku 1994, spółki Abakus - producenta oprogramowania wspomagającego inwestycje kapitałowe. Począwszy od 1995 r. przez 5 kolejnych lat pracował w krakowskich domach maklerskich KDM (obecnie IDM SA) i Penetrator, między innymi jako analityk rynku kapitałowego i szef działu IT.
We wrześniu 1999 r. związał się z portalem Interia.pl, w którym w kwietniu 2000 r. objął stanowisko prezesa zarządu spółki. W lutym 2001 r. - przed ukończeniem 30 roku życia, jako najmłodszy w historii polskiego rynku kapitałowego prezes zarządu - wprowadził Interia.pl SA na GPW w Warszawie.
Po zablokowaniu przez jednego z właścicieli planowanego przez portal przejęcia komunikatora Gadu-Gadu, odszedł w październiku 2004 r. z Interia.pl i związał się z Wirtualną Polską. Tam pełnił funkcję dyrektora finansowego i był odpowiedzialny za restrukturyzację finansową i operacyjną, znajdującej się wówczas w stanie upadłości spółki.
Od listopada 2005 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Bankier.pl, z którym w czerwcu 2006 r. zadebiutował na GPW w Warszawie. Był pierwszym prezesem zarządu, który wprowadził na warszawską giełdę dwie spółki.
Po przejęciu kontroli nad Interia.pl przez grupę Bauer Media, ponownie, od maja 2008 r., pełnił funkcję prezesa zarządu portalu. Od stycznia 2011 roku jest prezesem GG Network SA, operatora komunikatora Gadu-Gadu.
Redakcja Internet Standard przyznała mu tytuł Człowieka Roku 2004 polskiego Internetu.
W 2009 r. otrzymał przyznawaną przez IAB Polska prestiżową nagrodę Mixx-awards za dokonania życiowe.