odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Frejlich Jacek
Frejlich Jacek

Firma: Centrum Banku Śląskiego Sp. z o.o.

Stanowisko: Prezes Zarządu

Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, oraz handel międzynarodowy i finanse w Lancaster University w Anglii. Z bankowością związany jest od 1990 roku, z wyjątkiem około 5-letniego demariażu, podczas którego pełnił funkcję Dyrektora Finansowego i Administracyjnego w dużych korporacjach. Drogę zawodową rozpoczął od pracy w ING Banku Śląskim.
Centrum Banku Śląskiego jest spółką w 100 proc. kapitałowo zależną od ING Banku Śląskiego. Jego historia jest ściśle związana z zarządzaniem budynkami w Katowicach: Centralą Banku Śląskiego oraz obiektem o charakterze komercyjnym Chorzowska 50. W ostatnich latach dodatkowo Spółka zarządza nieruchomościami w Warszawie: przy ulicy Powsińskiej oraz budynkiem przy ul. Malczewskiego. Podstawowym zadaniem Centrum Banku Śląskiego jest przede wszystkim zarządzania obiektami, potocznie zwanymi „obiektami trudnego portfela”
Poza prezesurą w Centrum Banku Śląskiego odpowiada za portfel kapitałowy Banku, w tym jego spółki zależne, a także badanie zgodności środowiska kontrolnego w obszarze raportowania finansowego wynikająca z postanowień ustawy amerykańskiej Sarbanes Oxley Act.