odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Dzik Grzegorz
Dzik Grzegorz

Firma: Impel SA

Stanowisko: Prezes Zarządu

Twórca największej w Polsce grupy firm specjalizujących się w outsourcingu usług dla przedsiębiorstw i największego polskiego prywatnego pracodawcy. Główny akcjonariusz Impel S.A. W latach 1999-2004 Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. Od 5 stycznia 2004 roku Prezes Zarządu Impel S.A.
Od 1998 roku Prezes Zachodniej Izby Gospodarczej, fundatora Nagrody Gospodarczej Gryf, która aktywnie wspiera polskie przedsiębiorstwa i działa na rzecz partnerstwa gospodarczego z Ukrainą. W latach 2002-2005 Wiceprezydent Konfederacji Pracodawców Polskich. W roku 2003 powołany przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego na Członka Rady Kolegium Europy Wschodniej.
Czynny działacz społeczny i charytatywny. Od 2000 roku Członek Rady Społecznej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Uhonorowany przez Stowarzyszenie Klubu Ludzi Życzliwych Victorią 2006 w uznaniu szczególnych zasług w ratowaniu życia i zdrowia dzieci oraz działalności humanitarnej. Od 2006 roku Przewodniczący Rady Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", z której działalnością związany jest od roku 1998. Czynny inicjator budowy kliniki dla dzieci „Przylądek Nadziei". Kawaler Orderu Uśmiechu za podejmowanie działań przynoszących dzieciom radość – jedynego odznaczenia przyznawanego przez dzieci.
Aktywny działacz na rzecz środowisk gospodarczych. W 2009 roku powołany na Konsula Honorowego Ukrainy. Promotor kultury i sztuki ukraińskiej. Laureat prestiżowych nagród i wyróżnień: BYK Sukcesu 2002, Wektorów 2005, Laur Białego Tygrysa, Ten, który zmienia polski przemysł.
Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego na Politechnice Wrocławskiej.