odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Dulka Andrzej
Dulka Andrzej

Stanowisko: Prezes Zarządu, Alcatel-Lucent Polska i Europa Wschodnia

Od 1 grudnia 2006 r. pełni funkcję prezesa zarządu Alcatela-Lucenta w Polsce, a od 1 stycznia 2012r. objął stanowisko szefa na Region Europy Wschodniej i jest odpowiedzialny również za działalność firmy w Albanii, Bośni, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Kosowie, Macedonii, Mołdawii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Rumunii oraz na Węgrzech.

Andrzej Dulka z branżą telekomunikacyjną związany jest od 1994 r. Przed fuzją firm Alcatel oraz Lucent Technologies odpowiadał za działania handlowe Lucent Technologies w Polsce i Czechach.

Wcześniej, do 1992 roku, pracował w firmie Energopol SA, a w latach 1983-1987 był pracownikiem naukowym w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie.

Andrzej Dulka jest członkiem Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk oraz rady naukowej Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.

Za zasługi i zaangażowanie w działalność na rzecz budowania nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego w Polsce został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a także wyróżniony tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki.

Andrzej Dulka posiada doktorat z zakresu automatyki przemysłowej. Jest absolwentem studiów International MBA na Uniwersytecie Nijenrode w Holandii.
Mówi doskonale po rosyjsku i angielsku. Jest właścicielem jednego patentu technicznego.