odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Domarecki Krzysztof
Domarecki  Krzysztof

Firma: Selena FM SA

Stanowisko: Przewodniczący Rady Nadzorczej

Założyciel Seleny SA – producenta i eksportera artykułów chemii budowlanej. Pierwsza spółka Seleny została założona w 1992 roku, a jej działalność koncentrowała się na rynku polskim.
Od spółki Selena SA zaczęła się historia grupy kapitałowej Selena, w skład której wchodzi dziś 30 spółek na całym świecie. Grupa Selena to spółki w 18 krajach oraz zakłady produkcyjne na 4 kontynentach, wytwarzające piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje, hydroizolacje, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, USA, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 roku Selena FM weszła na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Do listopada 2011 r. Krzysztof Domarecki był prezesem zarządu Seleny FM SA, obecnie jest przewodniczącym rady nadzorczej.
Krzysztof Domarecki jest absolwentem Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Przed rozpoczęciem działalności biznesowej, w latach 1983-1991 współpracował z Zakładem Prawa Państwowego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zajmował się sądownictwem konstytucyjnym i ustrojem prezydenckim.
Za swą działalność Krzysztof Domarecki otrzymał m.in. wyróżnienie w kategorii „Odpowiedzialność społeczna” w konkursie „Przedsiębiorca Roku” organizowanym przez firmę Ernst & Young oraz tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznany przez Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł. Zasiada w Kapitule Dolnośląskich Gryfów, nagrody Zachodniej Izby Gospodarczej oraz od września 2008 r. jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej.
W kręgu pozabiznesowych zainteresowań Krzysztofa Domareckiego znajdują się podróże, filozofia i religioznawstwo. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną, na rowerze lub nartach.