odwiedź i dołącz do nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • YouTube
Chmal Tomasz
Chmal Tomasz

Firma: White & Case W. Daniłowicz, W. Jurcewicz i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.

Stanowisko: Partner

Mec. Tomasz Chmal w swojej praktyce koncentruje się na krajowych i międzynarodowych aspektach prawnych sektora energetycznego. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie umów na dostawy energii i węgla, sporów, prawa antymonopolowego, prawa konkurencji oraz kwestii regulacyjnych. W swojej pracy zajmował się również aspektami prawnymi upstream, transportu oraz downstream w sektorze naftowym i gazowym. Doradza w zakresie połączeń i fuzji, finansowania projektów oraz restrukturyzacji firm sektora energetycznego.
Tomasz Chmal doradzał m.in. w sporach sądowych pomiędzy elektrowniami, przedsiębiorstwami przesyłowymi oraz dużymi odbiorcami energii, a także zakładami energetycznymi i organami regulacyjnymi.
Brał udział w procesie prywatyzacji największych w Polsce kopalni, elektrowni, elektrociepłowni, a także hut stali. Doradzał klientom w zakresie importu gazu ziemnego, zakupu złóż gazu ziemnego, a także budowy magazynów gazu ziemnego. Był również zaangażowany w doradztwo w związku z wdrażaniem zasady dostępu stron trzecich do sieci w Polsce, a także rozwiązaniem problemu kosztów osieroconych.
Tomasz Chmal jest również ekspertem Instytutu Sobieskiego, niezależnego ośrodka analitycznego typu „think-tank”, a także prelegentem na licznych konferencjach i komentatorem sektora energetycznego w mediach.
Prestiżowy ranking Chambers Global 2008 oraz Chambers Europe 2009 wymienia mec. Chmala wśród prawników zajmujących się dziedziną „Energy & Natural Resources” natomiast ranking IFLR 1000 2008 rekomenduje Tomasza Chmala w dziedzinie „Project Finance”.